Zaznacz "Dom" jeśli odbierasz dom szeregowy, bliźniaka lub wolnostojący segment. Zaznacz "Inne" jeśli odbierasz lokal usługowy.
Termin odbioru technicznego
Nawet jeśli Twój odbiór nie jest jutro czy pojutrze to warto, żebyśmy znali orientacyjną datę Twojego odbioru — pozwoli nam to dopasować się do grafiku Twojego i dewelopera.
Dodatkowe dane
Lokalizacja nieruchomości
Rzecz jasna musimy wiedzieć jak do Ciebie dojechać, więc prosimy o wszystkie informacje, które pamiętasz - resztę uzupełnimy z Tobą później.
Opcjonalne dodatkowe wskazówkiCzasem adres nie jest tak oczywisty (np. w mniejszych miejscowościach lub kiedy brakuje jeszcze nazwy ulicy). Jeśli tak jest w Twoim przypadku to napisz dodatkowe wskazówki.
Informacje techniczne
Czy zlecałaś/eś deweloperowi jakieś zmiany w projektach? Są to np. przesunięcia ścianek, kontaktów czy oświetlenia
Dodatkowe informacje
Jeśli jest coś jeszcze ważnego, o czym chciał(a)byś żebyśmy wiedzieli to daj nam tutaj znać.
Dokumentacja Prosimy o przesłanie nam poniższych dokumentów, które przekażemy inżynierowi:*plany mieszkania lub domu (rysunki techniczne),*standard wykończenia (opis standardu deweloperskiego lub "pod klucz"),*schematy instalacji (jeśli dostępne), *opis zmian lokatorskich (jeśli były wprowadzane).Wszystkie powyższe powinny być jedną z części lub załącznikiem do umowy deweloperskiej, którą Państwo podpisywaliście
Maks. rozmiar pliku: 10 MB
Dziękujemy za rezerwację odbioru. Nasz konsultant zadzwoni w ciągu kilku minut. Jeśli wysyłasz rezerwację wieczorem lub w weekend to zadzwonimy do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia roboczego.W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z powtarzającymi się pytaniami, które dostajemy od klientów.
Jak mniej więcej będzie wyglądał odbiór? Podczas odbioru technicznego inżynier weryfikuje zgodność nieruchomości z dokumentacją od dewelopera (najczęściej jest to tzw. rzut projektowy oraz standard wykończenia). Poza zgodnością z dokumentacją, sprawdzamy też zgodność nieruchomości z normami budowlanymi oraz tzw. Polskimi Normami, a także weryfikujemy pozostałe usterki nieruchomości.
Co będę musiał/a podpisać? Zgodnie z polskim prawem, po odbiorze deweloper oraz nabywca podpisują tzw. protokół odbioru. Podpis dewelopera pod protokołem nie oznacza, że ten zgadza się na usunięcie usterek. Taki podpis dokumentuje jedynie fakt, że odbiór się odbył. Jako uzupełnienie do protokołu odbioru nasza firma oferuje raport z zaznaczeniem zdjęcia każdej usterki na rzucie architektonicznym. Dzięki takiemu raportowi można łatwiej zweryfikować później, czy deweloper faktycznie usunął wszystkie usterki.
Co stanie się po odbiorze? Ustawa deweloperska nakazuje deweloperowi w ciągu 14 dni od odbioru poinformować nabywcę, czy godzi się na wskazane przez nabywcę usterki. Często deweloperzy taką informację przekazują nabywcy podczas odbioru. Czasami wysyłają osobnego e-maila kilka dni po odbiorze. Podczas tzw. drugiego odbioru nabywca sprawdza, czy deweloper faktycznie usunął wszystkie usterki.
Czym jest i po co robić badanie termowizyjne? Dzięki kamerom termowizyjnym jesteśmy w stanie sprawdzić m.in. szczelność okien i drzwi, zawilgocenia ścian, występowanie ognisk korozji biologicznej oraz pleśni. Badanie termowizyjne wykonujemy każdej pory roku. Ponieważ wykonanie badania termowizyjnego wymaga posiadania specjalistycznej drogiej kamery oraz umiejętności jej obsługi przez inżyniera, za wykonanie badania termowizyjnego pobieramy dopłatę.
Czym różni się badanie laserem krzyżowym od weryfikacji łatami i poziomicami?Badanie laserem krzyżowym jest czasochłonne, ale dzięki niemu możemy bardzo dokładnie zweryfikować m.in. równości płaszczyzn sufitów i podłóg. Laser jest istotnie dokładniejszy od łaty i kątownika. Laserem możemy wykryć braki liniowości całych sufitów i posadzek, a łatą można zlokalizować jedynie odchyłki tylko w wybranych punktach. Dlatego badanie łatą może nie wykryć wszystkich problemów z liniowością płaszczyzn w pomieszczeniach.